Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 30 września 2019

Ćwiczenia ortograficzne

W ramach projektu eTwinning Ortograficzna Wyprawa ćwiczyliśmy pisownię niektórych wyrazów z ó i u. Karty pracy wcale nie były łatwe.


Dzień Głośnego Czytania

Uczennice klasy 6b czytały nam dziś fragment książki Rafała Klimczaka ''Nudzimisie i przedszkolaki''. Potem były pytania dotyczące tekstu, ale klasa 3b spisała się na medal. Wszyscy słuchali uważnie i nie mieli problemów z odpowiedziami. Dziękujemy starszym koleżankom.



niedziela, 29 września 2019

Plakat

Tworzyliśmy plakat na Dzień Głośnego Czytania. Co prawda w naszej klasie czytamy codziennie, nie tylko od święta. Jednak w każdą akcję czytelniczą warto się włączyć. Uczennice same robiły plakat z tej okazji. Naszkicowały i pomalowały literki. BRAWO! 

Dzieci listy piszą i... czytają

Ostatnio pisaliśmy listy do naszych przyjaciół z projektu Ortograficzna Wyprawa. Listy zostały wysłane do 20 klas, m.in. do Słupska, Warszawy, Bogatyni, Poznania, Olsztyna, Rostarzewa. Pierwszy list dostaliśmy do Filipa z Warszawy. W piątek czytaliśmy 7 listów. Uczniowie przepięknie opisali swoje miasta i miejscowości. Nasza wiedza o Polsce bardzo się wzbogaciła.




Makieta Bullerbyn

Od kilku dni tworzymy makietę szwedzkiej wioski Bullerbyn. 





piątek, 20 września 2019

Zadania interaktywne

Rozwiązywaliśmy zadania z 1 kuferka projektowego. Trenowaliśmy pisownię wyrazów wielką literą na monitorze klasowym. Nie było łatwo, ale wszyscy sobie pomagali. Potem to samo ćwiczenie trzeba było wykonać na karcie pracy. Niestety kto nie słuchał kolegów i nie uważał, miał problem z samodzielną pracą.






Sprzątanie świata

Braliśmy udział w akcji Sprzątanie świata. Posprzątaliśmy teren przy szkole i przy cmentarzu. Dużo rozmawialiśmy o ekologii i przyrodzie wokół nas. 


czwartek, 19 września 2019

Tworzymy komiksy

Dziś tworzyliśmy własne komiksy. Małe problemy mamy z ortografią, ale zabawa i satysfakcja dla uczniów gwarantowana.
Tu  możesz spróbować swoich sił i zrobić ciekawą pracę.





wtorek, 17 września 2019

DOT DAY- Dzień Kropki

Nasza klasa już po raz trzeci brała udział w nietypowym święcie, które nazywa się Międzynarodowy Dzień Kropki lub po angielsku Dot Day.
Dzień zaczęliśmy od pisania z pamięci tekstu o tym, co ciekawego będziemy robili. Pisanie było inne niż zwykle. Tekst był napisany na kartce przyklejonej do krzesła. Najpierw uczniowie czytali zdania, a potem trzeba było wszystko zapisać. Każdy zaglądał do tekstu tyle razy, ile potrzebował. To wcale nie było łatwe.



Potem malowaliśmy kolorowy, zakropkowany napis Dzień Kropki. Pracowaliśmy samodzielnie lub w parach.





Następnie każdy pisał o swoich talentach i ozdabiał pracę.


Na czwartej godzinie lekcyjnej spotkaliśmy się z wszystkimi klasami młodszymi. Klasa 3c pokazała nam krótkie przedstawienie o Washti, która nie wierzyła we własne zdolności. Dzięki mądrej nauczycielce wszystko dobrze się skończyło.



 Na koniec śpiewaliśmy po angielsku piosenkę Dot Day Song. 








poniedziałek, 16 września 2019

Co powstanie z kropki?

Prace plastyczne robione pastelami z pomponikiem.







I tworzone komputerowo.



Dzień Kropki

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w świętowaniu Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności i odkrywania talentów. Klasa 3b oczywiście aktywnie się do tego włącza. Na mapie mamy numer 194. 



piątek, 13 września 2019

Czytamy lekturę

Przez dwa dni czytaliśmy książkę Joanny Papuzińskiej "Asiunia". To piękna, ale tragiczna historia losów małej bohaterki, tytułowej Asiuni. Dziewczynka wraz z licznym rodzeństwem przeżyła rozstanie z mamą i pobyt w zaprzyjaźnionych domach. W tym roku wypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. To trudny temat dla dzieci, ale podstawowe fakty z historii już znamy. 
Dziś uczniowie ilustrowali usłyszaną lekturę. 



czwartek, 12 września 2019

Zadanie z kropką

Utrwalaliśmy pisownię wyrazów małą i wielką literą.


Natomiast na laptopach projektowaliśmy kropkowe obrazki. 






środa, 11 września 2019

Wielka litera

Poznawaliśmy zasady pisania wyrazów wielką literą. Było trochę pisania w zeszycie, a potem ćwiczenie interaktywne w learningapps. Nasz monitor klasowy wspaniale działa na dotyk, dlatego wszyscy byli bardzo aktywni. Jednak ćwiczenie pt.: Sławni Polacy okazało się dla nas trudne, ale udało się. 



Na zajęciach wyrównawczych też trenowaliśmy pisownię wyrazów wielką literą. Uczniowie grupowali imiona, nazwy miast i państw.


czwartek, 5 września 2019

Matzoo

Dziś trenowaliśmy matematykę ze stroną matzoo. Każdy szukał dowolnych zadań. Mieliśmy mistrza tabliczki mnożenia i mistrza dodawania i odejmowania. Uczniowie zbierali ananasy bardzo szybko. Brawo! 


Ozobot- nowe działania

W tym roku szkolnym kontynuujemy działania z programem Uczymy Dzieci Programować. Początek roku, więc spakowaliśmy plecak dla ozobota. Uczniowie z radością powitali swojego małego przyjaciela- Kuleczkę.

środa, 4 września 2019

Ortograficzna wyprawa- projekt eTwinning

Zaczynamy nowy projekt eTwinning "Ortograficzna wyprawa". Dziś uczniowie zapoznali się z projektem i poznali mapę z zaznaczonymi projektowymi szkołami.

Projekt skierowany jest do uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Realizacja projektu przewidziana jest na trzy miesiące: wrzesień, październik, listopad. Głównym jego założeniem jest podniesienie sprawności ortograficznej uczniów oraz wytworzenie motywacji do nauki ortografii. Projekt jest zgodny z podstawą programową dla I etapu edukacyjnego. W trakcie realizacji projektu uczniowie przeniosą się do bajkowej krainy, w której rządzi królowa Ortografia. Na Krainę Ortografii podstępnie napada Zgrzyt Ortograf wraz z armią byków ortograficznych. Z Komnaty Tajemnic wykradają kufry z tajemnicami królowej i ukrywają je w różnych miejscach owej krainy. Królowa wzywa na pomoc uczniów. Ich zadaniem jest odnaleźć kufry oraz zaszyfrowane do nich klucze, odczytać tajemnice i stanąć do walki z armią Zgrzyta Ortografa poprzez wykonywanie różnorodnych zadań. Zadania będą wymagały aktywności uczniów ze wszystkich obszarów edukacji. Uczniowie będą pisali, wypowiadali się, tworzyli opowieści, wypowiedzi pisemne, liczyli, rozwiązywali zagadki i zadania tekstowe. Będą również kodowali, rysowali, śpiewali, a także grali w gry interaktywne i towarzyskie oraz bawili się. Będą pracować w zespołach klasowych oraz międzyszkolnych wykonując zadania zaprojektowane przez nauczycieli oraz siebie. Poznają nowe narzędzia TIK. W trakcie pracy nad projektem zostawiamy margines zadań związanych z pomysłami oraz zainteresowaniami uczniów.


Dziekuję

Dziękuję moim Uczniom i ich Rodzicom za wspólne trzy lata. Mam nadzieję, że miło będziecie wspominać ten czas. Wszystkim życzę udanych i prz...